OpenStreetMap kartēšana Valmierā

Sestdien, 17. martā, Valmierā būs nebijusi aktivitāte – ikviens varēs radīt un pilnveidot karti. Tā būs lieliska iespēja iepazīt OpenStreetMap karti, iemācīties kartēšanu, kā arī datu apstrādi un ievadi kopējā OSM kartē.

Gaidām ikvienu, kurš vēlas pavadīt aktīvu sestdienu, iepazīstot Valmieru.

Īpaši aktīviem aicinām būt uzņēmumiem un tūrisma objektu īpašniekiem, jo tā būs vēl nebijusi iespēja ikvienam uzņēmumam/iestādes pārstāvim “ievietot sevi kartē” un kļūt pamanāmam, kā arī aktualizēt informāciju par sevi.

Kad?: 17. marts | Tikšanās laiks 9.30
Kur?: Vidzemes Augstskolā, Tērbatas ielā 10

Pasākuma dalībnieki tiek gaidīti Vidzemes Augstskolas telpās no plkst. 9.30, lai kopīgi iepazītos un uzzinātu vairāk par OpenStreetMap kartēm. Tad, sadalot dažādus maršrutus pa pilsētu, “kartētāji” varēs doties pilsētas ielās, lai iegūtu aktuālos datus, jāpiemin, ka maršrutu var veikt arī ar velosipēdu.

Pēc aktīvas pilsētas kartēšanas, dalībnieki tiks gaidīti atpakaļ Vidzemes Augstskolas telpās, lai baudītu nelielas uzkodas un veiktu datu ievietošanu sistēmā.

Svarīgi! Tā kā pasākums paredz aktīvu līdzdarbošanos, tad vēlams ērts apģērbs. Kā arī datu saglabāšanai tiks izmantotas telefona lietotnes, tādēļ aicinām ierasties ar “uzlādētiem” telefoniem.

Ja Tu lepojies ar Valmieru un vēlies uzlabot tās tēlu, palīdzēt tūristiem un iesaistīties interesantā projektā, ieraksti kalendārā 17. martu

Pasākuma organizatori:
SIA SunGis, Valmieras Attīstības aģentūra, Vidzemes Augstskola

*OpenStreetMap karte un dati ir pieejami internetā (http://osm.org) un to var izmantot bez maksas. Šī karte tiek veidota pēc tādiem pašiem principiem kā Vikipēdija – to kopīgiem spēkiem brīvprātīgi rada un uzlabo sabiedrība. OSM kartes priekšrocība ir iespēja to operatīvi rediģēt. OpenStreetMap ir vispasaules brīvprātīgo projekts, kas dibināts 2004. gadā. OpenStreetMap karti un datus plaši izmanto pasaulē labi zināmos projektos kā Geocaching, Foursquare, u.c., mobilajās lietotnēs MAPS.ME un Osmand.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top