Noslēgusies biznesa atbalsta programma Export Express

28. un 29. martā Rīgā norisinājās biznesa atbalsta programmas Export Express noslēguma pasākums, kurā piedalījās Igaunijas un Latvijas uzņēmumi, kas 2018. gada martā tika uzņemti dalībai programmā.

Pasākuma pirmajā dienā ar pieredzes stāstiem par eksporta attīstību, biznesa mēroga paplašināšanu un kvalitatīvu biznesa attiecību veidošanu dalījās Enno Ence no graudaugu pārslu ražošanas uzņemuma MILZU!, Gints Mednis no audio programmatūras uzņēmuma Sonarworks un Ričards Fomrats no sporta video analītikas sistēmas uzņēmuma PlayGineering Systems. Otrajā dienā pasākuma dalībnieki piedalījās praktiskās meistarklasēs, no kurām viena tika veltīta jaunu eksporta kontaktu meklēšanai, savukārt otra – produktu fotografēšanas pamatiem, kur profesionāla fotogrāfa uzraudzībā tika uzņemtas augstas kvalitātes produktu fotogrāfijas.

Export Express programma tika realizēta Interreg Igaunijas-Latvijas pārrobežu projekta “Brave Idea Support Programme” (B-Idea), Nr. Est-Lat 47 ietvaros. Programmas dalībniekiem gada garumā bija iespēja piedalīties 4 treniņnometnēs ar aizraujošām lekcijām, meistarklasēm un individuālām mentoringa sesijām, un 3 tirdzniecības misijās uz Skandināvijas valstīm, kas rezultējušās ar uzņēmējdarbības attīstību, jauniem kontaktiem un veiksmīgiem eksporta darījumiem.

Pavisam dalībai programmā tika uzņemti 30 uzņēmumi – 12 no Igaunijas un 18 no Latvijas. Ar pozitīviem rezultātiem apmācību programmu pabeidza 28 uzņēmumi: koka izstrādājumu ražotāji Duck Woodworks, Snores, Gravtex, Wooch, Wesse, pārtikas un dzērienu ražotāji Lahhentagge, Trikātas piens, Andre Juustufarm, FIE Raivo Teder, Saaregurmee, Icegarden, Kainaiži, Siidrikoda, stikla un keramikas ražotāji Stikla māja un Rebeka, rotaslietu ražotājs Luminée, bio medicīnas produktu ražotāji BioCC un Alternative Plants, metāla izstrādājumu ražotāji Gizzo un Daupro, IT sistēmu un pakalpojumu uzņēmumi SunGis, Edurio, DronePlan, Overly, Amber Systems, vēja turbīnu ražotājs TUGE, pārtikas atkritumu pārstrādes uzņēmums Festera Bioboxes un pārvietojamo mikromāju ražotājs APB.

Programmu realizēja eksporta aģentūra SIA Gateway & Partners un biznesa atbalsta organizācijas: Ventspils Augsto tehnoloģiju parks, Valmieras attīstības aģentūra, Pērnavas apgabala Biznesa un attīstības centrs un Tartu Zinātnes parks.

Augstākminētā publikācija atspoguļo autora viedokli un Igaunijas-Latvijas programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

Informāciju sagatavoja:
Inta Ezermale
Ventspils Augsto tehnoloģiju parka Projektu vadītāja
inta.ezermale@vatp.lv, +371 26399091

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *