Konkursa “Tehno prātnieks” misija “Marsa bāze” sasniedz finiša taisni!

8 Valmieras jauniešu komandas veiksmīgi piedalījušās konkursā, kura laikā ar zinātnisku pieeju ielūkojās nākotnē, pētīja iespēju dzīvot uz planētas MARS, veidoja kosmosa stacijas bāzes maketu un risināja daudzus ar izdzīvošanu saistītus jautājumus. Konkursa rezultātā 58 jaunieši papildinājuši zināšanas fizikā, matemātikā, dizainā, prezentācijas un sadarbības prasmēs. Projekta mērķis bija radīt un nostiprināt Valmieras jauniešu interesi un izpratni par dabaszinātņu, tehnoloģiju, mākslas un matemātikas jeb STEAM nozaru perspektīvām un daudzveidīgo pielietošanu.

Izaicinājumā piedalījās 8 komandas no 6 Valmieras izglītības iestādēm. Visām komandām tika dots viens uzdevums un jauniešu komandām bija pašu spēkiem jānonāk pie risinājuma un jāprezentē tas žūrijai.
Papildus konkursa sākumā dotajam uzdevumam, dēļ situācijas valstī, klāt nāca vēl viens izaicinājums. Darbs pie kosmosa stacijas izveides vairs nebija iespējams klātienē, tāpēc tas bija jāturpina sazinoties neklātienē un stacijas makets jāveido elektroniskā formātā.
Konkursa fināls 3. decembrī norisinājās tiešsaistes platformā ZOOM un tika rādīts arī YouTube kanālā. Noslēguma pasākuma laikā visas komandas prezentēja paveikto un atbildēja uz žūrijas jautājumiem. Jauniešu sniegumu vērtēja 5 žūrijas pārstāvji: Pauls Irbins – ZINOO komandas un misijas “Pirmie Latvijas 100km kosmosā” vadītājs, Kashers – brīvmākslinieks un multimākslinieks, Aiga Kampenuss – Valmieras koncertzāles un apartamenti “Valmiera” pārstāve, Jurģis Priedītis – Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Valmieras biznesa inkubatora vadītājs un Roberts Zemnieks – ZINOO projektu koordinators.

Rezultātā, izvērtējot komandu prezentācijas un atbildes uz jautājumiem, katrai komandai tika piešķirta nominācija:
• Valmieras 2. vidusskolas komanda “Fomins 8” ieguva nomināciju “Profesionāļi”;
• Valmieras 2. vidusskolas komanda “Marsieši” ieguva nomināciju “Saliedētākā komanda”;
• Valmieras Viestura vidusskolas komanda “Kosmonauti” ieguva nomināciju “Jaunatklājēji”;
• Valmieras Viestura vidusskolas komanda “Dream Team” ieguva nomināciju “Zinātnieki”;
• Valmieras Valsts ģimnāzijas komanda “Ruruji” ieguva nomināciju “Izdzīvotāji”;
• Valmieras 5. vidusskolas komanda “Piena ceļš” ieguva nomināciju “Veiksminieki”;
• Valmieras tehnikuma komanda “36.grupa” ieguva nomināciju “Arhitekti”;
• Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas komanda “D.A.M.” ieguva nomināciju “Estēti”.

“Bērnu un jauniešu iztēlei nav robežu, viņiem viss ir iespējams. To pierādīja konkursa prezentācijas. Mums kā pieaugušajiem būtu jāmācās robežas nojaukt un no tām reizēm arī atteikties”, pēc komandu snieguma pārdomās dalījās Jurģis Priedītis.

Komandu dalībnieki norādīja, ka konkurss “Tehno prātnieks” pavēra iespējas iegūt un uzzināt daudz informācijas par dzīvi uz Marsa, apgūt jaunas prasmes un zināšanas par tehnoloģijām, strādāt ar jaunām datorprogrammām, atklāt sevī jaunus talantus un interesanti pavadīt brīvo laiku. Jaunieši, labprāt, arī turpmāk vēlētos piedalīties līdzīgos konkursos.

Žūrijas pārstāvis, Pauls Irbins, pauž gandarījumu par komandu paveikto darbu un atzinīgi vērtē, ka Valmierā par konkursa vadmotīvu tika izvēlēta kosmosa pētniecības tēma. Viņš uzsver, ka, ja vēl nesenā vēsturē cilvēki atklāja un pētīja daudzas lietas, piemēram, par okeānu, tad šobrīd mūs visus priekšā gaida interesanta dzīve, kura tiks piepildīta ar kosmiskiem piedzīvojumiem un atklājumiem.

Kā norāda projekta aktivitāšu koordinatore Inna Purmale: “Ir gandarījums, ka neskatoties uz mainīgajiem apstākļiem, visas 8 komandas sasniedza finiša taisni, tika galā ar komandas uzdevumu un atrada interesantus un daudzveidīgus risinājumus. Komandu jaunieši demonstrēja gan zināšanas, gan uzdrīkstēšanos, gan radošumu, kas visas ir būtiskas nākotnes darba tirgus prasmes.”

Valmieras Attīstības aģentūras komanda kā konkursa “Tehno prātnieks” organizatori, saka lielu paldies par sadarbību visām skolām, kas piedalījās konkursā, skolotājiem, kuri pavadīja, atbalstīja un motivēja komandas strādāt un sasniegt gala rezultātu, kā arī sadarbības partneriem – “ZINOO”, Valmieras koprades darbnīcai “Dare”, nodibinājumam “Tehnobuss Latvija”, Karīnai Vītiņai, Uģim Melderim, “Fizmix”, Valdemāram Weisam, Klāvam Skrastiņam, Valmieras pašvaldības ZUSAN nodaļai un žūrijai par kopā veiksmīgi paveikto darbu!

Konkurss “Tehno prātnieks” tika organizēts Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (PuMPuRS) ietvaros.

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top