Jaunieši pilnveido savas radošās prasmes un uzņēmējspējas

Izglītojošas ekskursijas, radoši uzdevumi individuāli un komandās, tehnoloģiju iepazīšana, iedvesmojoši pieredzes stāsti un personību pilnveidojošas aktivitātes. Tā ir tikai daļa no tā, ko jauniešiem vecumā no 13 līdz 18 gadiem bija iespējams piedzīvot dienas nometnē “DARE: Dari! Audz! Radi! Esi!” 14.-18. augustā, ko organizēja Valmieras koprades darbnīca DARE ar Valmieras novada pašvaldības atbalstu.

Starp visām aktivitātēm, nometnes laikā jauniešiem tika dots arī nopietns uzdevums – iedvesmojoties no visa piedzīvotā un strādājot komandā, bija jāizveido dizains kādam produktam pēc pašu izvēles. Četras komandas vienojās par sava produkta izvēli, kam sekoja dizaina izstrāde. Dizainā bija jāietver vienots produkta stāsts, kopīga ideja. Izvēlētie produkti bija datora peļu paliktņi, ar lāzergriezēju izgriezti telefona statīvi no koka, savukārt divas komandas izvēlējās veidot dizainu auduma maisiņiem. Komandas savus dizainus izstrādāja kopā ar DARE tehnisko speciālistu palīdzību un procesa laikā iepazina gan iekārtas, gan tehnoloģiskos procesus (piemēram, sublimācija un termodruka), gan dizaina veidošanas pamatprincipus. Noslēgumā norisinājās rezultātu prezentēšana un, izmantojot darbnīcā DARE pieejamo foto studijas aprīkojumu, tika uzņemta katra produkta fotogrāfija, lai ļautu savu balsojumu veikt arī DARE Facebook lapas sekotājiem. Produkti sasniedza 2100 skatījumus un publiskajā balsošanā aktīvi iesaistījās gandrīz 70 cilvēki, izmantojot iespēju no malas ieskatīties nometnes notikumos un just līdzi, savukārt, jauniešiem tas ļāva piedzīvot īstu sacensību garu!

Jaunieši atzīst, ka nometnē pavadītais laiks bija patiesi aizraujošs, izglītojošs un piepildīts ar pozitīvu atmosfēru. Jaunieši ir apmierināti ar nometnes saturu, iegūtiem jauniem draugiem un ar to, ka katra diena ir bijusi vērtīgi aizvadīta. Priecājamies arī par pozitīvām atsauksmēm no jauniešu vecākiem:

“Tagad aplūkojot fotogrāfijas, saprotu, kādēļ mājās dzirdēju tik daudz priecīgus stāstus par nometni, par vadītājiem un par pieredzēto. Tiešām paldies par DARE komandas ieguldīto darbu, lai nometne būtu izzinoša, radoša, jautra. Mūsdienās jauniešus nav tik vienkārši pārsteigt un aizraut, bet DAREI tas izdevās uz visiem 100%!”

Piecu dienu laikā jaunieši devās ekskursijās uz diviem lielākajiem ražošanas uzņēmumiem Valmieras novadā – AS “Valmieras stikla šķiedra” un SIA “Valpro”, apmeklēja Latvijas laikmetīgās mākslas centra meistarklases “Mākslinieks ir klātesošs”, kurās darbojās kopā ar mākslinieku grupu no Latvijas un Norvēģijas. Jaunieši tikās ar uzņēmēju un SIA “LIVO” īpašnieku Kristiānu Indrānu, lai iedvesmotos no jaunā uzņēmēja pieredzes un kopā pagatavotu katrs savu dabīgo limonādi. Tāpat jaunieši apmeklēja LIAA Valmieras Biznesa inkubatoru un tikās ar uzņēmēju un YAMAHA mūzikas skolas Valmierā vadītāju Jāni Ozoliņu, un devās ekskursijā uz Valmieras tehnikumu. Personīgo izaugsmi un iekšējo motivāciju jauniešiem palīdzēja gūt ESI/ centra sociāli emocionālo prasmju treneres Inta Konstante Zaķīte.

Jāpiebilst, ka šī bija pirmā Valmieras koprades darbnīcas DARE organizētā nometne. Nometnes vadītāja Inna Purmale ir pārliecināta, ka dalībnieki ir tikai ieguvēji:

“Ar lielu prieku un gandarījumu vērojām jauniešu ieinteresētību un vēlmi apgūt jaunas zināšanas un prasmes. Kā arī to, cik aktīvi un aizrautīgi iesaistījās visās aktivitātēs. Tas liek secināt, ka arvien vairāk jauniešiem ir jāpiedāvā dažādas izglītojošas nometnes, kur neformālā gaisotnē viņi gūst jaunu pieredzi un atrod atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem.”

Nometnei veidotais saturs piedāvāja jauniešiem attīstīt jaunas prasmes un zināšanas, iedvesmoties no vienaudžiem un pieredzējušiem profesionāļiem, iedrošināja apzināties savus talantus un realizēt sevi radoši! Valmieras koprades darbnīca DARE saka lielu paldies Valmieras novada pašvaldībai par atbalstu nometnes tapšanā.

Foto galerija: https://www.facebook.com/DARE.VKD/posts/pfbid02j2frQaFsxqeYTWGQftWFrhUf12JAt7Rk8C6WSr1grEd3ceGf1UwzF9gB9CV24Zijl

 

Informāciju sagatavoja:

Dina Linda Mīlberga

Valmieras koprades darbnīca DARE komunikācijas vadītāja

Tel.: +371 29344588

E-pasts: dina.milberga@valmierasnovads.lv

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top