Jaunieši no septiņām valstīm un Vidzemes iepazīst Valmieras iespējas nometnē “OLIMPISKAIS KVANTS”

No 25. līdz 31. jūlijam Valmieras Olimpiskajā centrā notika jau otrā aktīvās atpūtas nometne “Olimpiskais kvants”, kurā šogad pulcējās 29 Vidzemes un latviešu diasporas jaunieši no septiņām valstīm – Anglijas, Vācijas, Zviedrijas, ASV, Beļģijas, Ukrainas un Īrijas. Nometnē tika stiprināta ārvalstu latviešu piederība Latvijai, veicināta sadraudzība ar vietējiem jauniešiem, uzlabotas latviešu valodas zināšanas, veidotas jaunas biznesa idejas un daudz sportots.

27. jūlijā jaunieši viesojās Valmieras novada pašvaldībā, kur Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks jauniešiem pastāstīja par pašvaldības darbu, dzīvi Valmierā un Valmieras novadā, jauniešu iespējām mācīties, sportot un aktīvi pavadīt brīvo laiku, par uzņēmumiem, kuru veikums izskan un redzams arī ārpus Latvijas. Jaunieši atzinīgi novērtēja Valmieras pilsētas svētkus un aizvadītajās nometnes dienās iepazīto Valmierā.

Nometnes ietvaros jaunieši Valmieras biznesa inkubatorā radīja desmit jaunas biznesa idejas, iepazīstot jaunā uzņēmēja izaicinājumus. Valmieras Attīstības aģentūras koprades darbnīcā DARE veidoja individuāla dizaina maisiņus, attīstot radošumu un iepazīstot dažādas tehnoloģijas.

Jauniešu_nometne_Olimpiskais_kvants_Valmierā

Visas nedēļas garumā jaunieši apmeklēja un iepazina Valmieras sporta infrastruktūras sniegtās iespējas. Mācījās skrituļslidošanu aktīvās atpūtas parkā MEŽS, izbaudīja trases kokos un uz zemes “Sajūtu parkā”, apmeklēja nodarbības peldbaseinā, BMX trasē, Bertāna basketbola laukumos un Daliņa pludmalē. Nometnes gaitā jaunieši tikās arī ar spilgtām personībām – Latvijas Olimpiskās Komitejas priekšsēdētāju Žoržu Tikmeru, vieglatlēti Guntu Vaičuli, leģendāro sporta komentētāju Anatoliju Kreipānu. Valsts Prezidenta balvas vieglatlētikā sacensību laikā dalībnieki iepazina gan pasākuma organizatorisko pusi, gan varēja atbalstīt sportistus. Vakaros iepazina Valmieras apkārtni un apguva latvisko dzīvesziņu.  Katru dienu pilnveidoja savas latviešu valodas zināšanas vairākās teorētiskās un praktiskās nodarbībās. Nometnes noslēgumā jaunieši kopīgi apmeklēja mūzikas grupas “Prāta Vētra” koncertu.

Edvards, kurš šobrīd dzīvo Briselē, stāsta: “Nometnē uzzināju daudz ko jaunu par sportu un olimpiskajām spēlēm, ieguvu jaunus draugus, satiku lieliskus cilvēkus, dzirdēju un paņēmu līdzi daudz labas mūzikas”.

Šī ir vienīgā nometne Latvijā, kuras programma mērķtiecīgi tiek veidota, kombinējot sportu, aktīvo atpūtu ar latviešu valodas apguvi un dažādiem kultūras pasākumiem, nometnē iesaistot latviešu diasporas un vietējos jauniešus, kas nodarbojas ar sportu ikdienā un arī vasarā meklē iespējas attīstīt savus talantus.

Kā atzīst Valmieras Attīstības aģentūras valdes locekle Līga Vecā: “Šādas nometnes ir būtiskas Valmierai, jo veicina jaunu talantu piesaisti pilsētai, plašāk pasaulē izskan Valmieras vārds, kā arī diasporas jauniešiem, kuri nodarbojas ar sportu, ir iespēja iepazīt Valmieras piedāvātās iespējas un atrast draugus Valmieras novadā. Nometnē šogad piedalījās arī trīs Ukrainas jaunieši, kuri šobrīd dzīvo Vidzemē un trenējas Valmierā.”

Nometne tika īstenota Eiropas Latviešu apvienības paspārnē ar Izglītības un zinātnes ministrijas finansiālu atbalstu. Nometni Valmierā organizēja nodibinājums “Valmieras atbalsta fonds”, un tā tapusi sadarbībā ar Valmieras Attīstības aģentūru, Valmieras novada pašvaldību un Latvijas Olimpisko komiteju.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top