Jau otro gadu Valmieras pilsētas, Beverīnas, Burtnieku un Kocēnu novadu uzņēmēji īsteno projektus atbalsta programmā “Zīle”. Programmas mērķis ir veicināt jaunu produktu un inovāciju realizēšanu, stiprināt esošos uzņēmumus un veicināt jaunu tehnoloģisku uzņēmumu veidošanos.
Darba procesu optimizācija
Šogad viens no atbalsta saņēmējiem ir metālapstrādes uzņēmums SIA “Daupro”, īstenojot projektu “Vadības un pārdošanas procesu datorizētas sistēmas izstrāde iekšējo un pārdošanas procesu optimizācijai”. Par projekta īstenošanu programmā “Zīle” stāsta SIA “Daupro” valdes priekšsēdētājs Igors Zinkevičs.
““Zīles” finansējums ļāvis mums ieviest digitālu darba laika uzskaites un tāmēšanas sistēmu, lai optimizētu un padarītu daudz efektīvāku darba procesu. Par šādu risinājumu tika domāts jau ilgāku laiku, un, kā tika izsludināta “Zīles” otrā kārta, pieteicāmies, lai to īstenotu. Nebijām gaidījuši, ka ieviest šādas inovācijas uzņēmumā varētu būt tik viegli. Projekta īstenošanā sadarbojāmies ar Valmieras uzņēmumu SIA “Muuv”, kas pēc mūsu vēlmēm izstrādāja projektu”, norāda I. Zinkevičs
Uzņēmums dažu gadu laikā izaudzis līdz 14 cilvēku lielam kolektīvam un jau no pašiem pirmsākumiem tā darbība tiek īstenota Kocēnu novadā. “Šobrīd mūsu lielākie klienti ir būvuzņēmumi, kam izstrādājam dažādus pasūtījumus, sākot no margām, kāpnēm, platformām līdz nelielām metāla konstrukcijām, nodrošinot pilnīgu objektu būvniecību. Aktīvi strādājam arī pie ārvalstu tirgus apguves, iepriekšējā gadā iesaistījāmies programmā “Export Express”, kā rezultātā esam uzsākuši veiksmīgu sadarbību ar kompāniju Zviedrijā”, piebilst I. Zinkevičs.
Jauns risinājums ražošanas uzņēmumiem
Programmas “Zīle” finansējums piešķirts arī SIA “Baltijas Industriālais serviss” projektam “Digitalizācijas risinājums ražošanas uzņēmumiem”. Uzņēmuma pārstāvis Alvis Sokolovs stāsta, ka projekta ideja radusies sadarbībā ar Zviedrijas partneriem, kas šobrīd ir arī uzņēmuma klienti. “’Pateicoties “Zīles” atbalstam varējām daudz straujāk virzīt ideju par digitāla risinājuma ražošanas uzņēmumiem izstrādi, kā ietvaros izveidojām ne tikai prototipu, bet arī notestējām un pilnībā aprīkojām testa-vides uzņēmumu SIA “Baltma”, akcentē A. Sokolovs.
Risinājums dod iespēju digitālā veidā uzkrāt, vizualizēt un ātri iegūt dažādus ar ražošanas procesiem saistītus datus, kā, piemēram, iekārtu vai darbināmo mašīnu statusu – ieslēgta, izslēgta, stāvokli – avārijas vai darbojas, patērēto laiku, ražojot kādu produktu u.c. Iegūtā statistika ļauj analizēt, cik optimāli veikta preces vai produkta ražošana, tādējādi veiksmīgāk plānojot uzņēmuma turpmāko izaugsmi.
“Risinājumu cenšamies padarīt pieejamu vairāk maziem un vidējiem ražošanas uzņēmumiem. Esam ceļā uz to, lai piedāvātu efektīvu, vienkāršu un viegli pielietojamu rīku, pretēji tirgū esošajiem, kas galvenokārt ir smagnēji un dārgi. Jau šobrīd vairākiem uzņēmumiem ir interese to iegādāties. Mūsu risinājumu esam nosaukuši par “Zīli”, integrējot tā nosaukumu un logo arī ārvalstu tirgos plānotajā piedāvājumā.”, min A. Sokolovs.
“Vēlos norādīt, ka “Zīles” programma ir ļoti labs projekts, ko iesaku izmantot ikvienam uzņēmējam, kuram jau ir kāda vīzija, stratēģija vai doma kā un ko darīt. Tā ir lieliska iespēja, lai notestētu savu ideju un pavirzītos straujāk uz priekšu”, uzsver A. Sokolovs.
TV studijas pilnveide
“Zīles” atbalstu šogad saņēmis arī SIA “Valmieras TV” projekts “VTV studijas modernizācija”, kā ietvaros iegādāts “zaļais” ekrāns. Ar projekta īstenošanu iepazīstina uzņēmuma pārstāvji Ingemārs Vekteris un Elīna Leimane.
“Līdz projekta idejai nonācām apmācību ietvaros, viesojoties Lielbritānijas “BBC” un Vācijas “Deutsche Welle” studijās. Pasaules pieredze rāda, ka šobrīd televīzijas izvēlas jaunus fonu veidus, kas pazīstami kā “zaļās kastes” jeb “zaļās studijas”. Šādā studijā ar noteiktas tehnoloģijas palīdzību var imitēt vizuālo efektu, kas nepieciešams konkrētajā brīdī, un mēs vairs neesam ierobežoti ar papildus uzstādījumiem vai dekorācijām. Ar aprīkojumu varam projicēt jebkādu attēlu, imitējot jebkādu vidi, iegādāts zaļais fons ļauj veidot fona imitāciju arī tiešsaistē. Domājot ilgtermiņā šādas tehnoloģijas iegāde noteikti atmaksājas”, atzīst I.Vekteris.
“Esošā studija, kas mums jau ir divus gadus, neļauj tik brīvi variēt, toties ar jauno risinājumu tajās pašās telpās varēsim veidot ļoti plašu raidījumu klāstu. Pašlaik rūpīgi strādājam pie iekārtas tehnoloģiskās apguves, lai maksimāli efektīvi izmantotu to nākotnē”, papildina E. Leimane.
Šobrīd uzņēmums savu darbību īsteno divos virzienos – ReTV, kā nacionālais TV kanāls, un Vidzemes TV, kā reģionālā televīzija. Tāpat tiek īstenota sadarbība gan ar Latvijas Televīziju, nodrošinot reģionālo ziņu saturu, gan ar Vidzemes Augstskolas multimediju studijas programmu, gan arī Tartu pašvaldību Igaunijā.
“Ja nebūtu “Zīles” finansējuma, tad visticamāk mēs šo projektu neīstenotu tuvāko divu, trīs gadu laikā, jo paralēli vēlamies īstenot arī citas idejas. Tuvākajā laikā pāriesim uz HD apraidi, kas nozīmē diezgan lielas investīcijas jaunās iekārtās. Zaļās studijas iegāde jau ir solis tuvāk mūsu plānotajam”, uzsver I.Vekteris.
Kopējais atbalsta programmas “Zīle” budžets 2019.gadā ir 37 008 eiro. Šogad kopā atbalstu saņēmušas un īstenotas sešas projektu idejas. Vairāk par programmu un tajā īstenotajiem projektiem lasiet developvalmiera.lv un valmiera.lv
Projektu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” ietvaros. Šī informācija atspoguļo vienīgi autora viedokli, un iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” iestādes neatbild par šīs informācijas potenciālajiem izmantošanas veidiem.
Baiba Zvejniece
Uzņēmējdarbības vides attīstības vadītāja
Valmieras Attīstības aģentūra
[print-me]