Dizains koksnes un mēbeļu nozarē – praktisks seminārs uzņēmējdarbības izaugsmei

18. janvārī Latvijā un 19. janvārī Igaunijā norisināsies starptautisks mēbeļu un koksnes nozares dizaina praktiskais seminārs “Koka sastapšanās ar dizainu un inovācijām”, kurā aicinām piedalīties nozares profesionāļus un uzņēmējus. Pasākuma mērķis ir parādīt, kā izmantot dizaina pieeju, lai pievienotu vērtību uzņēmēju jau esošiem vai topošiem produktiem.

Šodien dizainu vairs neuztver tikai kā produktu vizuālās komponentes, to formu, arvien vairāk uzņēmēji atklāj tā pielietojumu problēmu risināšanā biznesā un produktu funkcionalitātes uzlabošanā, ko tik ļoti produktā meklē klients. Seminārā Jūs uzzināsiet metodes, kā plānot dizainu uzņēmumā, kā arī profesionāļu vadībā veiksiet sava uzņēmuma dizaina auditu, saņemot praktiskus ieteikumus tālākai attīstībai.

TEMATS UN MĒRĶAUDITORIJA

  • 18.janvāris, Valmiera (Latvija) – interesentiem par tematu KOKSNES PRODUKTI UN MĒBELES
  • 19.janvāris, Veru (Igaunija) – interesentiem par tematu KOKA ĒKU UN BŪVNIECĪBAS PRODUKTU ATTĪSTĪBA

PROGRAMMA

Pirmajā daļā (9:30-13:00) uzņēmēji un praktiķi uzzinās metodes, kā plānot dizainu, ņemot vērā ne tikai produkta vajadzības, bet arī uzņēmumu iekšējos procesus. Tiks runāts par mūsdienu produktu tehnoloģijām, materiāliem un koksnes produktu dizaina attīstības tendencēm ārvalstu tirgos, piemēram, Vācijā un Norvēģijā.  Ar pieredzi inovatīva dizaina produkta attīstībā dalīsies uzņēmēji no Latvijas un Igaunijas, kuri veiksmīgi attīstījuši dizaina produktus un eksportē tos uz ārvalstu tirgiem.

DALĪBNIEKI: nozares profesionāļi un uzņēmēji.

Otrajā daļā (14:00-17:00) ekspertu vadībā uzņēmēji un praktiķi veiks sava koksnes produkta vai pakalpojuma dizaina auditu, izzinās, kādi ir iespējamie nākamie soļi to attīstībā, kā arī veidos sava produkta zīmola stāstu caur dizaina domāšanas pieeju.

DALĪBNIEKI: uzņēmēji un praktiķi ar pastāvošu produktu vai pakalpojumu, kam veikt dizaina auditu.

Semināra darba valoda: angļu (būs pieejams tulkojums uz latviešu un igauņu valodu)

Ieeja: bez maksas

Ar pieredzi dalīsies profesionāļi no Latvijas un Igaunijas:

Dr.art. Aija Freimane, Latvijas Mākslas akadēmijas docētāja

Kopš 2012. gada aktīvi pārstāvējusi Latviju starptautiskajā dizaina pētnieku vidē, veicot pētījumus, piedaloties konferencēs, prezentējot referātus, ko recenzējuši starptautiski jomas profesionāļi. Kā Eiropas Reģionālā attīstības fonda pēcdoktorantūras granta pētniece izstrādā dizaina sociāli ekonomiskās ietekmes identifikācijas sistēmu zināšanu intensīvas ekonomikas transformācijai Latvijā. “Dizaina izzināšana un darīšana ir izziņas, pieredzes un atklājumu ceļš mums katram pašam sev, un došana

 

 

 

Mag.art. Matīss Zvaigzne, profesionāls dizaineris

Ar saviem darbiem gan profesionālajā, gan pedagoģiskajā vidē cenšas veicināt izpratni par dizainu kā kvalitatīvas pieredzes devēju.

“Esi pētnieks. Esi empātisks. Esi atklāts. Vēro un dalies ar novērojumiem, lai iegūtu jaunas atziņas un idejas savam zīmolam.”

 

 

Martin Pärn, Igaunijas dizaina biroja “Iseasi” vadītājs

Darbības lauks iekļauj gan māju, publisko vai āra mēbeļu dizainu, līdz pat un elektronikai un maza mēroga arhitektūras formām. Darbojas arī kā profesors Tallinas Tehnoloģiju Universitātē un Igaunijas Mākslas akadēmijā.

 

 

 

Detalizēta darba kārtība būs pieejama tuvākajā laikā, piesakies jau tagad, lai pirmais uzzinātu par jaunumiem! Reģistrējies līdz 15. janvārim! Ja piedalies praktiskajā daļā, lūdzu, sniedz detalizētu sava produkta aprakstu.

  1. janvāris – Koksnes produkti un mēbeles (Valmieras Mākslas vidusskola, Purva iela 12)
  1. janvāris – Koka ēku un būvniecības produktu attīstība (Kokapstrādes un mēbeļu ražošanas centrs, www.tsenter.ee, Pärna tee 1, Väimela, Võru vald, Võru Maakond)

Seko līdzi arī jaunākajai informācijai Facebook:

Pasākums Valmierā >> ŠEIT

Pasākums Veru >> ŠEIT

Papildu informācija: Laima Engere, +371 28376912, laima.engere@vidzeme.lv un Lauri Semevsky, +372 57704045, lauri@tsenter.ee.

Organizē Vidzemes plānošanas reģions un Kokapstrādes un mēbeļu ražošanas centrs Igaunijā (Tsenter – Puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskus), projektā “Kokapstrādes un mēbeļu industrijas produktu inovācijas un eksports Veru apgabalā un Vidzemes plānošanas reģionā”, programmas Latvijas-Igaunijas pārrobežu sadarbības ietvaros.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *