Biznesa atbalsta programmas Export Express dalībnieki piedalījušies 3 tirdzniecības misijās

Igaunijas un Latvijas uzņēmumi, kas uzņemti dalībai biznesa atbalsta programmā Export Express, oktobrī un novembrī devas tirdzniecības misijās uz Somiju un Zviedriju.

No 15. līdz 17. oktobrim uzņēmumu pārstāvji piedalījās tirdzniecības misijā Somijā. Tirdzniecības misijas mērķis bija iepazīt Somijas eksporta tirgu, kā arī satikt potenciālos sadarbības partnerus. Kopā tirdzniecības misijas laikā eksporta aģentūras SIA Gateway&Partners pārstāvji noorganizēja 34 tikšanās, no kurām dalībnieki atgriezās ar pozitīvām atsauksmē, jaunām zināšanām un iespējām uz nākotnes sadarbību.

29. un 30. oktobrī tirdzniecības misijas laikā Zviedrijā, dalībniekiem tika noorganizētas 27 tikšanās Stokholmā, Gēteborgā, Helsingborgā, Osbijā un Fālunā. Šī bija pirmā no divām tirdzniecības misijām, kas biznesa atbalsta programmas Export Express ietvaros tika organizēta uz Zviedriju.

Otrās tirdzniecības misijas laikā uz Zviedriju, dalībnieki Stokholmā piedalījās seminārā, kuru vadīja uzņēmuma, kas nodarbojas ar būvniecības ārpakalpojumu nodrošināšanu – “JL Baltic” direktors Džeikobs Lalanders. Semināra galvenā tēma bija uzņēmējdarbības kultūras atšķirības Baltijas un Skandināvijas valstīs, kā rezultātā dalībnieki saņēma praktiskus padomus veiksmīgas pirmās tikšanās organizēšanā. Kopā dalībniekiem tika noorganizētas 16 tikšanās Zviedrijas lielākajās pilsētās: Stokholmā, Malmē un Gēteborgā.

Programmu realizē vadošā eksporta aģentūra Baltijas valstīs – SIA Gateway & Partners un biznesa atbalsta organizācijas: Ventspils Augsto tehnoloģiju parks, Valmieras attīstības aģentūra, Pērnavas apgabala Biznesa un attīstības centrs un Tartu Zinātnes parks.

Programma ir izveidota Interreg Igaunijas-Latvijas pārrobežu projekta “Brave Idea Support Programme” (B-Idea), Nr. Est-Lat 47 ietvaros.

Augstākminētā publikācija atspoguļo autora viedokli un Igaunijas-Latvijas programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *