Aktualitātes

RADĪT PRIEKU!

Kopš 2021.gada 1.jūlija, Valmieras Attīstības aģentūra (VAA) īsteno projektu “RADĪT PRIEKU”. Projektu atbalsta Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) un Jaunatnes starptautisko programmas aģentūras (JSPA) īpaši izstrādātā atbalsta programma, kuras pamatmērķis ir sniegt atbalstu jauniešiem Covid-19 pandēmijas radīto seku mazināšanai un veicināt jauniešu iekļaušanos sabiedrībā. “RADĪT PRIEKU” ideja ir iesaistīt jauniešus Valmieras koprades darbnīcas DARE kopienas veidošanā, sniedzot tiem iespēju lietderīgi pavadīt laiku interesantā, draudzīgā un iedvesmojošā vidē, mācīties veidot interpersonālas attiecības pēc apmēram gada mājsēdes, iepazīt dažādas tehniskas iekārtas, kā arī attīstīt iemaņas, prasmes un radošumu/jaunrades vai izgudrotāja spējas. Nostabilizēt pārliecību par sevi, drosmi, uzņēmību un mērķtiecību, īstenot jaunas un neparastas idejas, kas vēlāk palīdzēs tiem labāk iekļauties darba tirgū.

Projekta aktivitātēs tiks iesaistīti jaunieši vecumā no 15 līdz 25 gadiem, kuri dzīvo, mācās, studē vai strādā Valmieras novada un Valmieras pilsētas administratīvajā teritorijā. Projekta aktivitāšu īstenošanas posmā – novembrī un decembrī norisināsies 6 meistarklases – 3 darbnīcas, jauniešiem vecuma grupā no 15 – 19 gadiem un 3 darbnīcas, jauniešiem vecuma grupā no 19 – 25 gadiem. Tās būs tematiskās meistaklases par 3 tēmām: t-kreklu apdruka termodrukas tehnoloģijā; vides uzlīmju un personalizētu bloknotu izgatavošana; koka dizaina meistarklase lāzertehnoloģijā.

Katrā darbnīcā piedalīsies 8 jaunieši, kopā 6 darbnīcās piedalīsies 48 jaunieši.

            Meistarklases norisē tiks iekļauta izglītojoša informācija par konkrēta radošā procesa norisi, radošo domāšanu, dizaina un produktu izstrādi, tehnoloģijām, gan praktiskais darbs pie produkta izstrādes, izbaudot procesu no A līdz Z. Meistarklases beigās, katrs dalībnieks mājās dosies ar pašdarinātu lietu.

Projekta īstenoto aktivitāšu rezultātā plānojam panākt, ka meistardarbnīcās iesaistītajiem jauniešiem:

  • tiks paaugstinātas kompetences, balstoties jauniešu vēlmēm un vajadzībām;
  • tiks veicināta piederības sajūta un pašapziņa;
  • tiks sekmēta kvalitatīva brīvā laika pavadīšana ārpusskolas aktivitātēs;
  • tiks mazināti psihoemocionālās veselības riski;
  • tiks veicināta sagatavotība turpmākajām mācībām un darba tirgum.

            Informācija par meistardarbnīcu norisi tiks publicēta Valmieras novada pašvaldības mājas lapā, VAA un koprades darbnīca “Dare” sociālo tīklu kontā, kā arī tiks izplatīta caur Valmieras novada izglītības iestādēm, jauniešu centriem, organizācijām un interešu izglītības iestādēm. Priekšroka tiks dota jauniešiem, kuriem ir ierobežotas iespējas, lai veicinātu to iekļaušanos sabiedrībā un atbalstītu tās jauniešu grupas, kurām šis atbalsts ir visvairāk nepieciešams.

Informāciju sagatavoja – Inna Purmale,  Valmieras Attīstības aģentūras, projekta “RADI PRIEKU” vadītāja.

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.