PAR HANZAS TIRGU

No 10. līdz 23. decembrim Valmierā, atbalstot vietējos mājražotājus un amatniekus, kā arī citus vietējo produktu un preču ražotājus, astoņos Hanzas namiņos laukumā pie Hanzas sienas darbosies ielu tirdzniecības vietas. Tirdzniecības laiks šajās sestdienās no plkst. 10.00 līdz 16.00

Valmieras Hanzas tirgus izveides mērķis ir pilnveidot tirgus tradīcijas, sekmējot ekonomisko aktivitāti reģionā, atbalstīt Valmieras un apkārtnes mājražotājus, amatniekus un vietējos ražotājus, paplašinot iespējas tirgot savu produkciju Valmieras pilsētā, kā arī valmieriešiem un Valmieras viesiem dažādojot izziņas, atpūtas un iepirkšanās piedāvājumu. Valmieras Hanzas tirgū ražojumus un izstrādājumus piedāvā Valmieras, Beverīnas, Burtnieku, Kocēnu, Naukšēnu, Mazsalacas, Rūjienas, Strenču novadu mājražotāji, amatnieki vai vietējie ražotāji.

“Mikro un mazie uzņēmumi, kas ir arī mājražotāji un amatnieki, labklājību sev un savām ģimenēm nodrošina paši, radot preces ar pievienoto vērtību nodrošina nodokļu ieņēmumus, sniedz devumu kopējai ekonomikas izaugsmei. Ārkārtējās situācijas laikā vairums mājražotāju bija spiesti pārtraukt tiešo pārdošanu dažādos tirdziņos. Ceram, ka Valmieras pilsētas pašvaldības iniciatīva, izveidojot Valmieras Hanzas tirgu, ļaus atgriezties ekonomiskajā apritē. Tā būs iespēja valmieriešiem un Valmieras viesiem atbalstīt vietējos ražotājus,” motivāciju veidot tirgu pamato Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

Kontakti:  iveta.bluma@valmiera.lv vai zvanīt 26514633

PRAKTISKĀ INFORMĀCIJA

Ielu tirdzniecības vietas būs atvērtas darba dienās no plkst.12.00 līdz 19.00, kur pārsvarā varēs iegādāties vietējo amatu pratēju darinājumus, dažādas saimniecībā noderīgas lietas vai sarūpētu svētku dāvanas saviem tuvākajiem. Savukārt nedēļas nogalēs āra tirdzniecības vietas tiks atvērtas jau plkst.10.00 un darbosies līdz plkst.19.00, kad savu produkciju piedāvās mājražotāji un zemnieki, lai varētu sarūpēt gardus labumus svētku galdam. Nedēļas nogalēs par tūlītēju vēderprieku parūpēsies restorāns “Rātes vārti” un “Valtera restorāns”, piedāvājot gardus našķus un siltus dzērienus.

Vienlaikus atgādinām, ka ārkārtējās situācijas laikā spēkā ir noteiktie drošības pasākumi tirdzniecības vietās, tajā skaitā ielu tirdzniecībā un tirdzniecībā atklātā tirgus teritorijā, kas attiecas arī uz tirdzniecības vietu darbiniekiem un to apmeklētājiem:

  • mutes un deguna aizsegu lietošana gan veikalu, gan tirgu apmeklētājiem un darbiniekiem;
  • 2 metru distances ievērošana;
  • apmeklētāju informēšana par piesardzības prasībām;
  • pastiprinātas higiēnas ievērošana.

Ielu tirdzniecības vietas papildinās līdz šim Valmierā valdošo Ziemassvētku gaidīšanas laika sajūtu, ko ikdienā rada svētku rotājumi un nedēļas nogalēs arī noskaņu mūzika. Baudi Valmieru svētku laikā, dodoties pastaigā!