Aktualitātes

Seminārs par aprites ekonomiku “Ceļā uz sabiedrību, kas nerada atkritumus”

Ziemeļvalstu dienu Valmierā ietvaros, 12.oktobrī plkst.08:30 Dabas un tehnoloģiju parkā “Urda”,  CSA poligonā Daibe, Pārgaujas novadā, aicinām uz semināru par aprites ekonomiku.Semināram lūdzam reģistrēties https://ej.uz/56gh.

Semināra ievadā ar priekšlasījumu “Labi un ne tik labi piemēri no Ziemeļvalstīm – iedvesmai Vidzemes reģionam” uzstāsies Vides tehnikas, atkritumu un ilgtspējīgas pilsētas plānošanas konsultante Daina Millers-Dalsjö no Zviedrijas. Pēc lekcijas sekos paneļdiskusija “Kur mēs esam un kurp mēs ejam?”, kurā piedalīsies vairāki vietējie uzņēmēji: “Valmiermuižas alus” saimnieks Aigars Ruņģis, AS “Valmieras Stikla šķiedras” valdes loceklis un ražošanas vadītājs Ģirts Vēveris un funkcionālās pārtikas ražošanas uzņēmuma SIA “Felici” idejas autore un vadītāja, Latvijas augstvērtīgas un veselīgas pārtikas klastera valdes locekle Alise Balgalve. Paneļdiskusijas dalībnieki runās gan par  ražošanas procesu un blakus produktu radīšanu no ražošanas atlikumiem, gan par notekūdeņu apsaimniekošanu, kas ļauj atkārtoti izmantot notekūdeņos nonākušās ražošanas izejviela. Semināru vadīs Kristaps Ročāns, Latvijas augstvērtīgas un veselīgas pārtikas klastera valdes loceklis. Semināra darba valoda – latviešu valoda.

Semināru organizē Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā sadarbībā ar Zviedrijas, Dānijas, Somijas un Norvēģijas vēstniecībām, SIA “ZAAO”, Dabas un tehnoloģiju parku “Urda” un Valmieras attīstības aģentūru.

Informāciju sagatavoja: Inga Puriņa, Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā informācijas padomniece, inga@norden.lv/ +371 26651841

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.